neprihlásený používateľ
Bedľa vysoká - sadba -  Bedla vysoká - Macrolepiota procera (Scop. ex Fr.)Sing

Bedľa vysoká - sadba - Bedla vysoká - Macrolepiota procera (Scop. ex Fr.)Sing

Tovar: Nový              Dodanie do: 1-2 dni
Platnosť: mesiac +

Kúp teraz:
9.90 €
Počet tovarov:
z 50 ks

Aukcie predajcuOpýtať sa predajcuNahlásiť aukciu

Predajca:                     ozon (2640)Sadba Bedľa vysoká – Bedla vysoká - Macrolepiota procera (Scop. ex Fr.)Sing

VAROVANIE:
Nekupujte túto sadbu z rôznych zľavomatov. Tiež POZOR na stránky : hubynazahrade.eu, zapardrobnych.eu. Je to podvod.
Mám výhradné zastúpenie na Slovensku priamo od výrobcu.
Balenie všetkých sadieb je 150 gr. Len Vatovec 250 gr.
Predajcovia cez zľavomaty prebaľujú originálne sterilné balenia a rozdeľujú
na 15 a viac balení. Tým vlastne sadbu znehodnocujú a pre Vás sú to zbytočne 
vyhodené peniaze.
Odporúčaný čas výsadby - počas celého roku

Klobúk 10-25 cm, zamladi vajcovitý a uzavretý, neskôr tupokužeľovitý,napokon nízko klenutý až plochý. s tupým hladkým a tmavým hrboľom,zamladi hnedý, potom na belavom podklade pokrytý veľkými hnedýmišupinami. 
Lupene vysoké, husté, mäkké, zamladi zakryté plachtičkou,belavé, v starobe so špinavožltkastým až hnedastým nádychom.Hlúbik15 -40 x I -cm (na hľuzovitej báze široký až 4 cm), vajcovitý, ľahkovylomiteľný, zamladi vatovito vypchatý, potom dutý, na vrchole hladký, podprsteňom sa pokožka čoskoro priečne rozpukáva na drobné pritisnusivohnedé šupinky. Po roztrhaní plachtičky sa tvorí veľký posuvný prsteňs belavým rozstrapkaným okrajom a hnedastou obrúčkou obopínajúcouhlúbik.
Dužina v klobúku vatovitá, mäkká, v hlúbiku tuhovláknitátakmer drevnatá, belavá, s jemnou vôňou a orieškovou chuťou.

Využitie: Jedlá, veľmi chutná v rozličných úpravách začerstva, najmä v zmesi so šťavnatejšími druhmi húb. Najlepšie sú mladé klobúky vyprážané ako rezne alebo krokety, prípadne plnené mäsovou plnkou.

Balenie 150 gr


 Návod:

V sadbe je obsiahnuté mycélium húb: Hríb smrekový, Hríb pravý, Kozák brezový, Kozák /Křemenáč/ osikový, Masliak obyčajný, Vatovec obrovský , Bedľa jedlá a Kuriatko jedlé.

 

Výhodou pestovania v zatienených kútoch záhrad je najmä to, že izolácia od okolitého sveta a to najmä vďaka plotu nám umožní tieto krásne huby dopestovať naozaj do maximálnej veľkosti. Tieto huby kladú na pestovateľov minimálne nároky a spravidla sa plodnice objavia vtedy , keď ich najmenej čakáme. Huby plodia v teplom období roka spravidla vtedy, keď sa po dažďoch počasie na dlhšiu dobu ustáli. Ich výnosy a ani plodnosť nemožno výrazným spôsobom ovplyvniť ako je tomu u šampiňónov, alebo hlivy. Huby živiny čerpajú z koreňov rastlín , najmä žihľavy burín a tráv, tieto rastliny však nelikvidujú ide o symbiotický vzťah, keď rastlina privádza časť živín a v nadzemná časť vytvára príhodnú vlhkosť a zatienenie. Oproti tomu mycélium obaľuje korene rastlín, v suchom období spomaľuje ich vysýchaniu a privádza do nich tiež časť živín, ktoré sám nespotrebováva. Jeho úspešný vývoj je závislý predovšetkým na teplote, vlhkosti a obsahu dusíkatých látok obsiahnutých v pôde.

 

Vlastné pestovanie a výsev: jedným z najdôležitejších aspektov pri vlastnom výseve je výber správneho stanovišťa. Ideálne je zatienenie zo západnej strany, či už plotom, terénne nerovnosti, alebo rastlinstvom, pretože intenzita slnka v období, keď huby nasadzujú plodnice je v popoludňajších a večerných hodinách veľmi vysoká a zapríčinila by ich vysýchanie, praskanie povrchu a predčasnú zrelosť, ktorá sa prejaví zožltnutím plodnice s následným vysporováním. Pri výseve tejto zmesi húb sa nikdy neuchytia všetky druhy, ktoré sú v sadbe obsiahnuté, ale iba tie druhy, pre ktoré je Vami vybrané stanovište vhodné. Možnosť ovplyvniť druhy húb, ktoré sa na mieste uchytí je iba vo výbere stanovišťa.

Zatiaľ nie je žiadna presná metodika k intenzívnemu pestovanie húb.

 

Vlastné sadenie prebieha tak, že rýľom vyrýľujeme porast o hrúbke asi 3cm a rozmeroch približne 30 x 30cm, tak aby boli obnažené korene porastu. Do takto pripravenej jamky dávame približne jednu polievkovú lyžicu sadiva, čo je cca 10gr. Granule sadiva rozdrobíme medzi prstami a vysypeme do vzniknutej jamky tak, aby po prekrytí došlo k priamemu styku medzi koreňmi pôvodného porastu a sadbou. Odporúčam vysadiť na viacerých miestach. Táto operácia musí prebehnúť čo najrýchlejšie, aby nedošlo k oschnutiu narušených koreňov a aby po návrate vyrytého trsu na pôvodné miesto bola zaručená ich životaschopnosť. Do miesta sadby je dobré nahrabať asi 2cm staršieho, už rozpadnutého kompostu, alebo ho pokropiť krhlou, v ktorej rozmiešame maštaľný hnoj, alebo hydinový hnoj v pomere 1:10, čiže jeden diel organického materiálu na desať dielov vody. Toto prihnojenie je vhodné len jedenkrát za rok. Všetky hnojenia vykonávame počas daždivého obdobia, alebo v zime, kedy je kultúra v pokoji.

Umelé hnojivá nemožno použiť !!

Po sadbe odporúčame miesto a jeho okolie kropiť krhlou teplou (odstátou) dažďovou vodou po dobu 14 dní, alebo do príchodu najbližších dažďových prehánok. Hubová kultúra sa za priaznivých podmienok bude rozrastať do okolia a čas vysádzanie do prvého zberu môže trvať rôzne dlho. Niekedy aj dva roky po výsadbe, ale vo väčšine prípadov plodí v nasledujúcom roku po vysadení. Sú prípady, že plodnice zarodia ešte v roku výsadby. Miesto výsadby nesmie úplne vyschnúť, pri úplnom vyschnutí pôdy môže dôjsť k poškodeniu podhubia. Rovnako, ako v prírode jeden rok je všade húb hojne a druhý rok jednoducho nerastú. Prvý zber príde v závislosti na podmienkach a rýchlosti ako sa podhubie rozrastie.

  Uschovanie sadiva do doby výsadby. 

Sadbu je potrebné uchovávať v originálnom balení uzavretú, pretože sadba je sterilná. Pri vybratí sadiva z obalu môže dôjsť k zavlečeniu agresívnej plesne, ktorá sadbu zničí. Preto sadbu vyberáme až tesne pred výsadbou.

Sadbu je potrebné uchovávať pri teplotách 2 až 10 ° C, pri týchto teplotách sadba vydrží 4-5 mesiacov. Pri skladovaní pri vyšších teplotách dochádza k rýchlejšiemu procesu kvasenia obilia. Aj keď dôjde k čiastočnému kvasenia obilia možno sadbu vysadiť, je stále životaschopná, len obsah sadby veľmi nepríjemne zapáchať.

 

Prajem Vám veľa pestovateľských úspechov a veľkú úrodu, len nebuďte skeptici, keď vám sadba nezačne plodiť prvý rok výsadby, jedná sa o hubu, ktorá si musí vytvoriť podhubie, čo niekedy trvá dlhšie.

V mieste výsadby nepoužívať chemické hnojivá ani iné chemikálie, sadbu okamžite zničíte!!!

Ešte jedna rada na záver, pozor na hlodavce, ktorí radi sadivo zjedia skôr než sa stačí rozrásť.

Rovnaké sadby sa predávajú aj v iných štátoch a sú veľmi obľúbené. USA 14USD, GB.....         

       

Nenašli čo zháňate - použite tlačidlo                                                "Opýtať sa predajcu"

Pred zakúpením sa informujte o dostupnosti modelu a veľkosti! Tlačidlo  "Opýtať sa predajcu"
POZRI AJ INÉ MOJE AUKCIE
Použite tlačidlo                           AUKCIE PREDAJCUPredajca ponúka/akceptuje nasledovné možnosti:

Dobierka - Doporučená zásielka3.50 €
Osobný odber0.00 €
Prevod - Doporučená zásielka2.50 €
Zásielka do zahraničia EU4.50 €
Zásielka do zahraničia svet6.00 €
Zásielka do zahraničia zo Slovenska do Čiech4.20 €
Pri platbe vopred na účet zadajte:
V.S.: číslo aukcie
Do správy: Priezvisko /Last Name/
Pri platbe z Čiech na Slovensko odporúčam platbu Pay Pal alebo priamy vklad ČSOB
Zo zahraničia akceptujem platbu PayPal
Číslo účtu ČSOB: 4008862500/7500
IBAN: SK4975000000004008862500
BIC kód SWIFT: CEKOSKBX

História nakupovania Kúp teraz

9.90 €1 ks30.04.2017, 09:10:16
9.50 €2 ks27.05.2015, 09:06:48
7.50 €2 ks22.02.2015, 10:31:44
9.90 €1 ks12.08.2014, 10:50:47
9.90 €1 ks23.07.2014, 09:17:35
9.90 €1 ks29.06.2014, 14:11:56
0.03